Chess Grow

Formuła szkoleniowa
potwierdzona sukcesami

ChessGrow powstało z realnej potrzeby klubu szachowego z Gliwic, który rokrocznie według autorskiej formuły wyszkolił ponad 500 zawodników. 

więcej
ChessGrow - ponad 10 lat doświadczenia w nauczaniu dzieci i dorosłych gry w szachy.

Formułę szkoleniową opracowaną przez kadrę certyfikowanych trenerów i arcymistrzów przenieśliśmy do do Internetu. Stworzyliśmy platformę szkoleniową, która ułatwiła zawodnikom Akademii Szachowej Gliwice dostęp do najwyższej jakości materiałów szkoleniowych oraz szybszą weryfikację wykonanych zadań.

Efektem szkolenia przy wykorzystaniu ChessGrow są występy i sukcesy zawodników gliwickiego klubu na licznych krajowych i międzynarodowych turniejach szachowych, a także tysiące najmłodszych, którzy szybko przyswoili zasady i dziś są szachistami rozumiejącymi grę.  

Szachy jako narzędzie edukacyjne

Liczne badania oraz naukowe opracowania potwierdzają pozytywny wpływ szachów na rozwój cech przydatnych w życiu codziennym. Królewska gra rozwija u gracza takie aspekty jak: inteligencja emocjonalna, umiejętność krytycznego myślenia, zdolności językowe, umiejętności arytmetyczne czy umiejętności psychospołeczne.

Regularne treningi szachowe pomagają także w osiąganiu lepszych wyników w nauce. Głęboko wierzymy w wykorzystanie szachów w edukacji. Oczywiście, nie każdy musi osiągnąć poziom zawodniczy, ale każdy powinien poznać zasady gry.

Wsparcie dla uczniów, trenerów oraz nauczycieli

Od początku naszą misją była pomoc w nauce indywidualnym szachistom oraz zapewnienie wsparcia trenerom i nauczycielom w placówkach oświatowych. Właśnie dlatego zadbaliśmy o najwyższej jakości materiały przygotowane przez certyfikowanych trenerów oraz arcymistrzów. Dziesiątki tysięcy zadań dostępnych na platformie dostosowane są dla różnych poziomów zaawansowania użytkowników.

Badania, technologia i rozwój

W pracach nad platformą biorą udział programiści-szachiści, a nad jej rozwojem czuwają Arcymistrzowie i Mistrzowie FIDE. Aby wznieść naukę i trening na wyższy poziom zbudowaliśmy także zespół specjalistów z Data Science. Aktualnie pracujemy nad systemem rozpoznawania rozproszenia w trakcie zajęć z najmłodszymi uczniami.

45k+

Interaktywnych zadań

przygotowanych przez certyfikowanych trenerów szachowych

1.2 miliona

Rozwiązanych zadań

przez użytkowników platformy dla wszystkich poziomów trudności

30

Specjalistów

pracujących nad rozwojem platformy